Historie knihovny Košíky

Čtenářský spolek

O osvětu na Košíkách pečoval po mnoho desítek let kulturně vzdělávací a čtenářský spolek "Metoděj", který byl založen v roce 1885 a patřil k nejstarším spolkům v obci.
Posláním spolku především v jeho prvopočátcích bylo přibližovat spoluobčanům díla domácích i cizích beletristů a poetů.

Tato vzdělávací činnost byla dříve doplňována organizováním a provedením řady divadelních představení,
k jejichž realizaci spolek získával ochotníky z místních nadšenců. Divadelní činnost vyplňovala především zimní měsíce, kdy na vesnici utichl hospodářský pracovní ruch.

Dnes je práce spolku soustředěna především na knihovnu a její poslání.

Děkujeme p. A. Hudákové za poskytnutí originálního odznaku čtenářského spolku Metoděj.

V roce 2015 oslavila knihovna Košíky 130 let založení. K tomuto výročí jsme nechali vyrobit kopii odznaku zakladatelů knihovny - čtenářského spolku Metoděj. Pokud o něj máte zájem, přijďte si pro něj do Místní knihovny, nebo nám napište :-)